Facebook Messenger indir

Messenger uygulaması sizlere daha kolay mesajlaşma imkanı sağlamaktadır, gelmiş geçmiş en önemli internet sitelerinden bir tanesi olarak Facebook gösterilebilir ve budurum abes değildir. Milyonlarca kullanıcısı ve tutkunu olan Facebook, kurulduğu günden itibaren yaptığı yenilikler ve uygulamalar ile kullanıcı sayısını sürekli arttırmayı başardı.
Messenger indirdikten sonra uygulamanın telefonunuza senkronize edildikten sonra facebook’tan gelen iletiler dışında artık tum smsleride tek panelden görebilir ve yönetebilirsiniz.
 

Messenger Yükle

Facebook Messenger sayesinde artık Facebook kullanıcıları, rahatlıkla akıllı telefonlarından ve tabletlerinden arkadaşlarıyla sohbet edebiliyorlar. Bu program olmadan önce sohbet kısmını kullanmak için akıllı telefonlardan Facebook sitesini normal bir şekilde açıp oradan konuşmamız gerekiyordu. Ancak bu da oldukça zor bir seçenek olduğundan çok fazla tercih edilmemekteydi. Bu doğrultuda oluşturulan Facebook uygulamasının yanında Facebook Messenger ile bu sohbet sorunu tamamen halloldu. Artık yalnızca Facebook uygulaması ile sohbet etmek mümkün olmuyor. Sohbetlere katılmak için Facebook Messenger uygulamasının da indirilmesi ve akıllı telefonlara yüklenmesi gerekiyor. Sonrasında iki uygulama da sorunsuz bir biçimde çalışabiliyor.

Facebook’tan bağımsız sadece mesajlaşmak için Messenger.

             Facebook hesabınız ile giriş yapmadanda kullanabilirsin

Facebook Messenger uygulamasının en önemli yönü size Facebook hesabınıza girmek zorunda kalmadan arkadaşlarınız ile sohbet etme şansınız tanımasıdır. Özellikle gelen mesajlardan haberdar olmak istediğinizde Messenger uygulamasını size sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız ufak bildirim ayarları sayesinde Facebook’tan size bir mesaj geldiği zaman bu mesaj ekranınızda ufak bir baloncuk olarak size bildirilecektir. Bu sayede sizde baloncuğa tıklayarak anında arkadaşlarınız ile sohbet etmeye başlayabileceksiniz. Ayrıca bunun dışında son yapılan güncellemeler sayesinde artık tek bir ekranda hem arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyor hem de internette gezinebiliyorsunuz. Kısacası Facebook Messenger uygulaması Facebook üzerinden arkadaşlarınızla sohbet etmek istediğinizde size büyük kolaylıklar sağlıyor. Sizde Messenger indir diyerek tüm bu özelliklerden tamamen ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

 

 

 

             Messenger Nedir?

Zamanın imkan ve kolaylıkları İnternet ile birlikte iletişim yöntemleri yeniden tanımlanmak zorunda kalmıştır. Geçmişte sadece telefon ile yapılan iletişim bugün birçok farklı yöntem ile yapılmaktadır. Özellikle akıllı telefonların icadıyla birlikte iletişim baştan sona değişmiştir. Telefonlarla artık sesli görüşme yerine mesajlaşma yöntemini tercih eder olduk. Bu noktadan hareketle SMS gibi klasik diyebileceğimiz ileti gönderme devri de internet üstünden anlık olarak mesajlaşma imkanı veren uygulamalar ile rafa kalkmaya başlamıştır. Son dönemin en popüler olan anlık ileti gönderme programı Messenger olmaktadır.

Messenger indirmeyi ve kullanmayı, görüşme seçeneklerinden yararlanmak bu kadar kolay. Tek yapmanız gereken siteye giriş yapmak ve uygulamayı indirmek daha sonra telefon veya cihazınıza indirdikten sonra senkronize edilmesi gerekir buda çok basit bi işlemdir.

Sosyal paylaşım sitelerinin artık hayatımızın bir parçası olmaya başlaması ile beraber birçok kişi arkadaşları ile görüşmek için artık bu siteleri tercih ediyor. Facebook’ta bunlardan bir tanedir. Facebook kullanıcılarına sunduğu onlarca farklı özellik sayesinde diğer sosyal paylaşım sitelerini geride bırakmayı başararak zirvede tek başına yer almayı başarıyor. Ayrıca Facebook’un sadece tarayıcılarda değil aynı zamanda mobil cihazlarda ve tabletlerde de kullanılabiliyor olması nedeniyle birçok kişi Facebook kullanıyor. Facebook ise artan bu ilgiye daha iyi hizmet kalitesi ile karşılık verebilmek için yeni özellikleri ve uygulamaları devreye sokuyor. Facebook Messenger uygulaması da bunlardan bir tanesidir. Özellikle Facebook üzerinden sık sık arkadaşları ile mesajlaşan mobil kullanıcılara hitap eden bu uygulama sayesinde sizde arkadaşlarınız ile rahat bir şekilde mesajlaşabilir, onlara ses dosyaları ve resim dosyaları gönderebilirsiniz.

               Messenger Uygulamasının İlk Çıkışı

Messenger uygulaması ilk çıktığı zamanlarda sadece Android tabanlı kullanıcılar tarafından kullanılabilirken yapılan geliştirmelerden sonra uygulama artık iOS ve Windows Phone tabanlı kullanıcılar tarafından da kullanılabiliyor. Uygulamanın bu kadar geniş bir kitleye sahip olması nedeniyle de şuanda 700 milyonu aşkın kişi aktif olarak Facebook Messenger uygulamasını kullanmaktadır.

Facebook Messenger Web Sürümü

Facebook Messenger’ın web ortamına taşınması ile kullanıcı sayısı da arttı ve artık Facebook açmadan Messenger’dan görüşme sağlanabiliyor.

Facebook aracılığıyla yapılan mesajlaşmalar ayrı olarak web’e indirilen Messenger aracılığıyla yapılabiliyor. Uygulamanın başlaması için ise indirilmesi gerekiyor. Uygulamayı İos İçin Messenger ve Andriod Cihazlarda Kullandığımız gibi Web’tede aynı şekilde kullanmak mümkün. Messenger aracılığıyla görüşmeler ücretsiz olup mesajların iletilip iletilmediğini de görebilmektesiniz. Yazışmaların yanı sıra fotoğraf ve video da Messenger aracılığıyla gönderilebilmektedir. Birden fazla kişi ile görüşmek de uygulamanın bir diğer avantajlı yanı. Arkadaşlarınızın arkadaşlarını dahi görüşmelere sahil edebilir ve toplu görüşme sağlayabilirsiniz. Messenger uygulamasının yüklenmesi sonrası arkadaş listeniz ve önceki yazışmalarınız Messenger uygulamasına aktarılır. Yani hiçbir yazışmanız silinmez. Facebook Messenger uygulaması çabuk iletişimi sağladığı kadar tercih edilmektedir. web üzerinden değilde tablet ve ya telefon üzerinden kullanmak için messenger indir. facebook messenger web için tıklayın.

Messenger web sürümü oluşturulduktan sonra rahat kullanımı nedeniyle kullanımı da daha fazla yaygınlaştı. İletişimin son derece kolaylaştığı günümüzde Messenger rahat kullanımı ile dikkat çekiyor. Daha önce bir Facebook hesabı olmayan bir kişi bile Messenger aracılığı ile kolayca görüşmeler yapabilir. Kullanım kolaylığı sağlayan özelliklerin çabucak kavranıyor olması da ayrı bir avantaj. Messenger kullanımı kısa mesaj atmak kadar kolaydır ve ücretli değildir. Messenger ile görüşme sağlarken karşınızdaki kişi çevrim içi değilse bile yazışmalar silinmez o görene kadar mesajlar silinmeden hafızada saklı kalır. Messenger uygulaması ile bir arkadaşınızla iletişime geçmek istiyorsanız onun çevrim içi mi yoksa dışı mı olduğunu da görebilirsiniz. Masa üstünde Messenger’ı ayrı olarak kullanmak isteyen herkes Messenger uygulamasını bilgisayarına rahatlıkla indirebilir.

Messenger’ı bilgisayarınızda kullanabilmek için yapmanız gereken hesap bilgilerinizi girmektir. Facebook Messenger ile tüm arkadaşlarınızla görüşme sağlayabilirsiniz. Ayrıca Facebook Messenger aracılığı ile görüntü konuşma yapmak da mümkün. Bilgisayarınızdan Facebook Messenger ile görüntülü görüşme yapabilmek için mesajlaşma penceresini açmanız ve ilgili butona tıklayarak görüntülü arama daveti göndermeniz yeterli. Kullanılırlığı nedeniyle fazlaca tercih edilen Messenger uygulaması kullanıcılarından bu yönüyle de tam not alıyor. Özellikte görüntülü görüşme imkanı sunan uygulama Messenger’ın en çok kullanılma nedenlerinden birini oluşturuyor.

facebook-messenger-web-2
Facebook Messenger web hakkında bilgi sahibi olduktan sonra kullanmaya başlayabilir ve görüşmek istediğiniz tüm yakınlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

Diğer sitemiz olan facebookindir.net adresinden Facebook indirme işlemini gerçekleştirebilir ve geniş kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Android için Facebook Messenger indir

iOS için Facebook Messenger indir

Facebook Messenger Ne İşe Yarar?

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesi olan Facebook  her geçen gün yeni bir uygulamayı kullanıcılarına tanıtıyor. Facebook Messenger uygulaması da bunlar arasında yer almaktadır. Peki, Facebook Messenger uygulaması nedir ve ne gibi yenilikleri beraberinde getiriyor?

Bildiğiniz gibi Facebook üzerinden mesajlaşmak istediğimizde Facebook’un kendi sunduğu sohbet kısmını kullanıyorduk. Ancak Facebook geçtiğimiz günlerde bu sistemde tamamen değişikliğe gitti ve Facebook Messenger uygulamasını devreye soktu. Artık Facebook üzerinden mesajlaşmak istediğinizde bu uygulamayı indirerek cihazınıza kurmanız gerekiyor. Bu uygulama sayesinde artık akılı telefon kullanıcıları Facebook hesaplarına bağlı olmadan Facebook arkadaşları ile çok kolay bir şekilde mesajlaşabilecekler.

İletişim için sadece Messenger!

Facebook Messenger uygulaması sayesinde artık Facebook uygulamasına girmeden Messenger üzerinden mesajlaşabiliyorsunuz. Üstelik uygulama Facebook hesabınızdaki kişileri ve mesajları otomatik olarak senkronize ediyor. Bu sayede siz Facebook hesabınıza giriş yapmak zorunda kalmadan Facebook’taki mesajlarınızın tamamına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca burada bulunan mesajların tamamını silebilir, arşivleyebilir ya da konuşmaların sadece belirli bir kısmını silebilirsiniz. Yani Facebook mesajlar kısmında yapabildiğiniz tüm işlemlerin aynısını Facebook Messenger uygulamasında da yapabilmektesiniz. Diğer sürümleri için Messenger indir bağlantısına tıklayın. ve ek olarak messenger hesabını nasıl kapatacağını merak edenler için hazırladımız.

 

Uygulamayı Senkronize etme

Uygulamayı kolayca indirip kurduktan sonra hemen sizin bişey yamanıza gerek kalmadan, Facebook hesabınızda yer alan <strong>kişiler ve tüm mesajlarınız otomatik olarak senkronize edilecektir</strong>. Tabi bu mesajlarınızın Facebook hesabından silindiği anlamına gelmez. Mesajlarınızı hala Facebook hesabınız üzerinde görebilir ve yine Facebook hesabınız üzerinden arkadaşlarınız ile mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Mesajlarınızı görmek için yapmanız gereken Facebook sitesine girerek mesaj bölümüne girmek olacaktır.

 

Facebook Messenger Uygulaması Nedir ve Neden Yüklenmesi Gerekir?

Facebook kullanımının yaygınlaşması ve milyonlarca kullanıcısının olmasından sonra Facebook için birçok yeni uygulama çıkmaya başladı. Facebook Messenger uygulaması da bunlardan bir tanesidir. Bu uygulama sayesinde artık Facebook mesajlarınızı Messenger uygulamasına taşıyabilirsiniz. Facebook’ta olmasanız dahi size mesaj atanları görebilir ya da Facebook arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz. Kısacası Messenger mesajlaşmak için gerekli uygulamadır.

Facebook mesajlar kısmından yapabildiğiniz her türlü işlemi yine Facebook Messenger uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Yani mesajlarınızı arşivleyebilir, mesajları ve sohbetleri silebilir, konuşmalarınızı toptan saklayabilir ya da silebilir ve buna benzer daha onlarca işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Facebook Messenger ile ne yapabilirsiniz ?

Nerede olursanız olun internete bağlanabildiğiniz her yerden arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz.

Mevcut veri tarifenizin paketlerini kullanarak arkadaşlarınızla ücretsiz olarak mesajlaşma şansınız bulunuyor.

7/24 internete bağlı olduğunuzda Facebook’ta oturum açmasanız dahi arkadaşlarınızın size gönderdiği mesajlara göz atabilir ve bu mesajları yanıtlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajların görülüp görülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Konuşmalarda gruplar oluşturabilirsiniz.

Bildirimleri açıp kapatabilirsiniz.

Fotoğraf, video, resim ve daha onlarca dosyayı arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

<Görüntülü & Sesli görüşme..

Anket oluşturma ve doldurma12 comments on “Facebook Messenger indir
 1. Recep karhan dedi ki:

  Mesenger çalişsin teşekkür e devam şimdiden teşekkür calismasa teşekkürü gerialiyo

 2. Messenger dedi ki:

  Messenger uygulamalar güncelliğini

 3. yusufıslam dedi ki:

  kurmak

 4. aysen dedi ki:

  messenger indirmek

 5. Oğuzhan veli kahraman dedi ki:

  Messenger indir ücretsiz

 6. Mahmut turhan dedi ki:

  Mesengir indir ücretsiz olarak yükle indir

 7. Mahmut turhan dedi ki:

  Web sayfası işlemi uygulansin önbellek telefona tekrar uygulansin mesengir facebook kullanmak için istiyorum yardimci olun

 8. mesut dedi ki:

  Guzel oldugu icin

 9. Cumhur cüneyt dedi ki:

  Messenger ücretsiz indir

 10. Eteri dedi ki:

  Messenger açmak gerek var!

 11. ramazan kocamuhtaroglu dedi ki:

  üyelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*