Facebook Messenger ile Yapılabilecekler

Teknoloji çağının en büyük getirilerinden birisi de sosyal medyalar olmaktadır. En çok kullanılan sosyal medyalardan birisi de Facebook olmaktadır. Dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook Messenger üzerinden insanların mesajlaşmasını kolaylaştırmaktadır. Facebook Messenger İndir ile yapılabilecekler çok fazladır. İnsanlar bu uygulama ile pek çok farklı şeyi yapabilmektedir. Bunlar şu şekilde listelenebilir;

  • Fotoğraf gönderilebilir.
  • Şarkı gönderilebilir.
  • Görüntülü sohbet edilebilir.
  • Konum gönderilebilir.
  • GIF, emoji ve çıkartmalar kullanılabilir.

Facebook Messenger Fotoğraf Gönderimi

Pek çok farklı mecra üzerinde insanlara direkt olarak fotoğraf gönderebilme özelliği gelişmiştir. Bu altyapıyı geliştiren mecralardan birisi de Facebook Messenger olmaktadır. Facebook Messenger fotoğraf gönderimi ile direkt olarak fotoğraf gönderebilirsiniz.

Facebook Messenger Şarkı Gönderimi

Kişilerin merak içerisinde bulundukları konulardan birisi de Facebook Messenger şarkı gönderimi olmaktadır. Pek çok farklı sosyal medya mecrasında şarkı gönderimi yapılmakta iken bu özellik Facebook Messenger’a yeni gelmiş bulunmaktadır. Ancak karşı tarafa şarkı gönderimi yapılabilmesi için Spotify uygulaması olmalıdır. Bu sayede paylaşım yapılmaktadır.

Facebook Messenger Görüntülü Sohbet

Facebook Messenger ile yapılabilecek birbirinden güzel etkinliklerden birisi de görüntülü sohbet olmaktadır. İnsanlar indirip hesap açtıkları Facebook hesapları ile Messenger üzerinden arkadaşları ya da aileleri ile rahat bir şekilde kesinti olmadan görüntülü sohbet yapabilmektedir.

Facebook Messenger Konum Gönderme

Konum gönderme durumu çok büyük önem arz etmektedir. Birisi bir yere gittiğinde ve yerini bilmediğinde ya da gideceği yer hakkında bilgisi olmadığında konum bilgisi sayesinde yardım alarak istediği yere rahat bir şekilde gidebilmektedir. Facebook tarafından sağlanan bu özellik ile insanlar artık kaybolmamakta ve konum bilgisi yardımı ile birbirlerini daha basit bir şekilde bulabilmektedir.

Facebook Messenger’da GIF, Emoji ve Çıkartma Kullanımı

Son zamanlarda gençler tarafından kullanılmaya başlanıp yayılan şeylerden birisi de GIF, emoji ve çıkartma kullanımı olmaktadır. Bu şeyler insanların genelde hoşuna gider. Birisi size güzel bir şey söylediğinde gülen bir emoji kullanabilirken sinirlenildiğinde de sinirli emoji kullanılabilir. Aynı zamanda çıkartmalar da kişinin isteğine göre düzenleneceğinden daha öznel bir imaj ile insanları mutlu etmektedir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*