Messenger’da Emoji Kullanımı

Messenger’da Emoji Kullanımı

Sosyal medya uygulamalarının gitgide hayatlarımızda yer alması üzerine popülerleşmeye başlayan uygulamalar ve uygulamalar içerisinde kullanılan görseller oldukça dikkat çekmeye başlamıştır. Küresel çapta kullanılan Facebook Messenger İndir uygulaması sosyal medya platformlarında mesajlaşma uygulamalarının başında gelen uygulamalardan bir tanesidir.

Kişilerin birbirlerini mutlu etmek ya da duygusal bir anlarını paylaşmak için iletişim kurulan bu platformda artık sözcüklerin yanı sıra emojiler de kullanılmaktadır. Bilindiği üzere emojiler hem güldüren hem de düşündüren minimal görseller olmaktadır. İlk zamanlarda ruh hali durumu belirtmek için kullanılan bu görseller daha sonralarda mesajlar içersinde de yer almaya başlamıştır. Messenger’da emoji kullanımı iletilen mesajın sonrasında veya öncesinde gönderilmeye başlanan tamamlayıcı bir unsur olmaktadır.

Messenger’da Mesajlaşırken Emojiler Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger uygulaması gün geçtikçe kendini geliştirmekte ve güncellemektedir. Bu sebepten birçok yenilikçi olanağı da kullanıcılarının erişimine sunmaktadır. Facebook Messenger’da mesajlaşırken emojiler nasıl kullanılır? Maddeler halinde bakalım;

  • Messenger uygulamasına giriş yapıldıktan sonra mesajlaşmak istenilen arkadaşınız ile sohbet baloncuğunuza tıklayarak iletişime başlamaktasınız.
  • Daha sonrasında ise yazdığınız ileti paralelinde dilediğiniz emoji seçerek gönderebilirsiniz.
  • Gönderilmek istenilen emojinin seçimi için yazı çubuğunun hemen sağında yer alan bir güler yüz sembolüne tıklamalısınız.
  • Bu tıklama işlemini yaptıktan sonra geriye yalnızca dilediğiniz emojiyi seçmek ve bunu arkadaşlarınız ile paylaşmak kalıyor.

Messenger’da Emoji Çeşitleri

Facebook Messenger uygulamasının bünyesinde yüzlerce çeşit emoji yer almaktadır. Bu emojiler gerek güldürürken gerekse düşündürmekte ve hüzünlendirebilmektedir. Bunun yanı sıra emojilerin verilmek istenilen mesajı daha kısa bir yol ile anlatabilme işlevi de bulunmaktadır. Bir arkadaşınız ne yaptığınızı sorduğunda kitap okuyorum diyecekseniz, yalnızca kitap emojisi atarak da bu cevabı verebilirsiniz. Messenger’da emoji çeşitleri hemen her alan için mevcuttur. Yüz ifadeleri emojisi, obje ve eşya emojileri, aktivite emojisi, çiçek ve bitki emojileri, gerçek üstü varlıkların emojisi, sayılar, ülke kısaltmaları ve bayrakları, kıyafetler, hayvanlar, meyveler, araçlar, burçlar ve sevgi emojileri gibi birçok farklı minik görsel yer almaktadır. Saymakla bitiremeyeceğimiz bu emojilerden faydalanmak için Messenger uygulamasına göz atmanız yeterli olacaktır.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*