Messenger Bildirim Sesi

Messenger Bildirim Sesi

Gelişen teknoloji dönemleri ile artık sosyal medya hemen her birey için olmazsa olmaz bir unsur haline gelmiştir. Sosyal medya hesapları denildiğinde akla ilk gelen uygulamalar elbette Facebook, Instagram ve WhatsApp ve Facebook mesajlaşma uygulaması olan Messenger olacaktır. Facebook Messenger geçtiğimiz yıllarda başka bir uygulama haline dönüşerek kullanılmaya başlanmıştı. Yani Facebook uygulamasına girildiğinde artık mesajlar Messenger uygulamasına aktarılıyordu. Hal böyle olunca Messenger özellikleri de bir anda öğrenilmeye ve değer kazanmaya başladı.

Messenger bildirim sesi telefonların normal mesaj bildirim seslerinden daha farklı olarak tamamen kendine has bir bildirim sesini kapsamaktadır. Bildirim sesi ve gelen mesaja ait bildirim baloncuğu ile akıllara kazınan Messenger İndir halen milyonlar tarafından kullanılmaktadır.

Messenger Bildirim Sesi Açma Kapama

Messenger bildirim sesi açma kapama işlemi oldukça pratik ve basit bir işlem olmakla birlikte birçok kullanıcının aklında sor işareti olarak yer almaktadır. Bu işlem şu şekildedir;

  • Messenger uygulamasına girildiğindesol üst köşede yer alan yuvarlak profil fotoğrafınız görünmektedir. Öncelikli olarak bu yuvarlak profil fotoğrafı alanınıza tıklayın.
  • Daha sonrasında ise karşınıza bir ayarlar ekranı çıkacaktır. Bu ekran üzerinde aşağıya doğru ilerletildiğinde ‘bildirimler ve sesler’ sekmesi görülecektir.
  • ‘Bildirimler ve sesler’ sekmesine tıkladıktan sonra en başta çıkan bildirim sesi açık ya da kapalı olarak ayar değişikliği yapılabilmektedir.
  • Messenger bildirim sesi açma kapama işleminin yanı sıra bildirim sesi değişikliği ya da bildirim ön izlemeleri de bu sekme üzerinden ayarlanabilmektedir.

Messenger Bildirim Sesi Sorunu Çözme

Bazen sosyal medya uygulamalarında yaşanan teknik aksaklıklardan dolayı bildirim seslerinde sorun yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcılar yanlışlıkla da bildirim sesleri üzerinde istemeden sorun yaratabilmektedirler. Messenger bildirim sesi sorunu çözme için öncelikli sorunun ne olduğu tanımlanabilmektedir. Sonrasında ise yukarıda bahsettiğimiz aşamalar üzerinden dilenildiği gibi bildirim sesi ve ayarları düzeltilebilmektedir.

Messenger bildirim sesi sorunu çözme işleminde eğer sorun gelen mesajların bildiriminin ulaşmaması ise bildirimler ve sesler sekmesi üzerinden ayarlar kontrol edilmeli ve yönlendirilen aşamalar doğrultusunda işlem gerçekleştirilmelidir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*