Messenger’da Hesap Dondurma

Facebook uygulamasının, insanların kendi aralarında iletişim kurabilmeleri için ortaya koyduğu Messenger uygulamasındaki hesabınızı dondurmak sanıldığından da daha basit bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak burada atlanmaması gereken nokta, yalnızca Messenger hesabınızı dondurmanız imkansızdır. İlk olarak Facebook hesabınızı dondurmanız gerekecektir.  Facebook platformu, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya projelerinden biridir.

Günlük milyonlarca insan tarafından aktif bir kullanım trafiği çekmektedir. Bu kadar yaygın olması da Facebook özelinde birçok bilginin internet üzerinde araştırılmasına neden olmuştur. Uygulamanın bazı özelliklerini kullanırken ufak tefek sıkıntılar yaşamak normaldir. Bu yazımızda sizlere Messenger hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi anlatacağız. Eğer bir Facebook hesabına sahipseniz doğrudan Messenger hesabınız da olabilmektedir.  Messenger hesap dondurma işlemini de Facebook hesabınız üzerinden yapabileceksiniz.

Messenger’da Hesap Nasıl Dondurulur?

Bazı zamanlar Facebook hesabınızın aktif bir şekilde devam etmesini isterken aynı zamanda Messenger uygulamasından kendinizi silmek isteyebilirsiniz. Bu durum imkansızdır çünkü iki hesap birbiriyle doğrudan bağlantılıdır. İlk olarak Facebook hesabınızı dondurmanız gerekmektedir. Bu işlemi birkaç adım dahilinde gerçekleştirebilmektesiniz:

  • Facebook hesabınızı açtığınızda sağ üst köşede bulanan aşağı yönlü ok işaretine tıklayınız.
  • Bu sekme üzerinden Ayarlar kısmına girmelisiniz.
  • Ayarlar sekmesi açılında sol tarafta yer alan “Facebook Bilgilerin” seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen sayfa içerisinde Dondurma ve Silme seçenekleri yanında bulunan “Gör” kısmına tıklayınız.
  • Hesabı Dondur seçeneğini işaretleyiniz ve sonrasında karşınıza çıkan aşamaları devam ettirin.

Buradan Facebook hesabınızı dondurarak doğrudan Messenger hesabı da dondurmuş olacaksınız.

Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

Facebook hesabı dondurma işlemini yaptıktan sonra hesabınız artık aktif olarak hiç kimseye gözükmeyecektir. Ancak dondurma işlemini istediğiniz zaman kolay bir şekilde ortadan kaldırabilmektesiniz. Messenger’da hesap dondurma işlemi, açma işleminden bir tık daha meşakkatli olabilmektedir. Hesabınızı tekrardan aktif hale getirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basittir. Bunları sıralamak gerekirse:

  • Facebook resmi sayfasını açmalısınız. Bu sayfa, normal Facebook hesabınıza her zaman giriş yaptığınız web sitesi veyahut uygulama olabilmektedir.
  • Daha sonrasında kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru bir şekilde giriniz.
  • Giriş kısmına bastığınızda hesabınız doğrudan açılacaktır. Artık hesabınızdaki dondurma işlemi ortadan kalkmış olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*